ikona Google Plus
Główny banner gabinetu stomatologicznego MP-DentalGłówny banner gabinetu stomatologicznego MP-Dental

Pracownia Radiologii StomatologicznejW Pracowni Radiologii Stomatologicznej MP Dental w Warszawie wykonywany jest pełen wachlarz badań o różnym zakresie możliwości i zastosowań, co pozwala na późniejsze efektywne leczenie. Dzięki dokładnemu badaniu diagnostycznemu możliwa jest ocena poszczególnych struktur wchodzących w skład jamy ustnej, a następnie analiza i zaplanowanie leczenia.

 

Korzystamy z najnowszych osiągnięć medycyny, ale i techniki, bazując na najdoskonalszych sprzętach, które skracają czas wykonywanych badań, czyniąc je wysoce bezpiecznymi, a także oferując maksymalną dokładność uzyskiwanych obrazów, w tym poszczególnych struktur.

W Pracowni Radiologii Stomatologicznej w Warszawie korzystamy z tomografu Carestream CS 8100 SC 3D. To nowatorski sprzęt posiadający moduł obrazowania cefalometrycznego. Zdjęcie cefalometryczne, wykonywane przy zastosowaniu wspomnianego sprzętu, pozwala na automatyczną analizę ortodontyczną. Cefalometria, stanowiąca jedną z odmian zdjęć RTG czaszki w pozycji bocznej, doskonale sprawdza się w planowaniu leczenia ortodontycznego oraz diagnostyce wad zgryzu.

Cefalometria to badanie charakteryzujące się wykorzystaniem ultra niskich dawek promieniowania, z efektem wyjątkowej dokładności wizualizacji struktur. Dzięki temu można liczyć na maksymalne bezpieczeństwo wykonywania badania oraz uzyskanie dokładnych obrazów obejmujących czaszkę, tkanki twarde i miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienie twarde. Cefalometria to krótkie badanie diagnostyczne, które łączy w sobie bezpieczeństwo oraz precyzję, co jest niezwykle ważne w przypadku zdjęć rentgenowskich.

Pantomogram jest techniką radiologiczną, której używamy w sytuacjach wymagających uzyskania pojedynczego zdjęcia struktur twarzy. Zdjęcie pantomograficzne wykonujemy w naszej pracowni przy użyciu tomografu Carestream CS 8100 SC 3D, oferującego szeroką głębię ostrości, pełne spektrum badań OPG oraz możliwość wykonywania jednoczesnych skanów warstwowych. Przy pomocy tych ostatnich obrazowane są zmiany patologiczne występujące w kościach szczęki i żuchwy, zatokach szczękowych oraz stawach skroniowo-żuchwowych. Równoległe skany warstwowe są z kolei nieocenioną pomocą w uwidacznianiu i precyzyjnym określaniu położenia zębów nadliczbowych i zatrzymanych oraz określania relacji korzenia względem wyrostka zębodołowego.

Nasza pracownia radiologiczna oferuje również tomografię stomatologiczną. Tomografia stomatologiczna, w tym tomografia szczęki, wykonywana jest na jednym z najdoskonalszych aparatów Carestream CS 8100 SC 3D. Dzięki badaniu tomograficznemu możliwe jest ukazanie wymiarów kości, które często pozostają niewidoczne na tradycyjnych zdjęciach rentgenowskich. Ponadto tomografia CBCT owocuje możliwością oceny poszczególnych odległości we wskazanym przekroju lub płaszczyźnie. Stosowany tomograf gwarantuje w tym przypadku najwyższą rozdzielczość, bardzo krótki czas badania, a dla stomatologów jest pomocą w planowaniu zabiegów. Pracownia radiologii stomatologicznej oferuje Państwu wykonanie takich badań jak:  tomografię twarzoczaszki (oba łuki zębowa razem, szczęka i żuchwa od 8 do 8 bez stawów - pole 8cm x 9cm), tomografię szczęki lub żuchwy, tomografię wycinka (od 2 do 4 zębów pole 5cm x 5cm - badanie o podwyższonej dokładnośći), tradycyjne badania 2D takie jak: pantomogram, cefalometria, zdjęcie zębowe, zdjęcie stawów, zdjęcie zatok. Wszystkie badania otrzymują Państwo nagrane na płycie CD wraz z programem Carestream do przeglądania badań 2D lub 3D oraz instrukcją otwierania badań i obsługi przeglądarki. W przypadku tomografi mogą Państwo uruchomić badanie prosto z płyty otwierając przeglądarkę bez projekcji 3D lub zainstalować z płyty na komputerze pełną wersją przeglądarki Carestream z projekcją 3D.


ikony z podpisami dostępnych rzeczy dla wygody pacjentów