ikona Google Plus
Główny banner gabinetu stomatologicznego MP-DentalGłówny banner gabinetu stomatologicznego MP-Dental

Profilaktyka

Ile razy w roku powinien być przeprowadzany zabieg fluoryzacji?

Zabieg ten powinien być przeprowadzany minimum raz na rok. Zapewni to długotrwałe efekty i będzie skutecznie zapobiegać chorobom dziąseł i przyzębia.

Jak skutecznie używać nici dentystycznej?

Aby efektywnie stosować nić dentystyczną, należy w odpowiedni sposób jej używać. Jednym z punktem jest właściwe jej przesuwanie pomiędzy zębami. Ruch przesuwania powinien odbywać się zygzakowato, niezbyt mocno tak, by nie przerwać nici. Następny krokiem jest utworzenie znaku na kształt litery C i przesuwanie nici ułożonej w ten sposób wokół zęba. Następnie należy delikatnie przemieścić nitkę do góry od linii dziąseł aż do górnej części.

Jak przebiega piaskowanie?

Piaskowanie zębów przeprowadza się za pomocą piaskarki stomatologicznej, z której wydobywa się strumień wody pod ciśnieniem. Do wody dodawane są elementy czyszczące oraz inne składniki, które mogą szybko dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc między zębami. W jamie ustnej Pacjenta dentysta umieszcza odsysacz, który zbiera zużyty drobny proszek gromadzący się podczas zabiegu. Po usunięciu osadu, należy poddać zęby zabiegowi fluoryzacji.

Czy piaskowanie to zabieg bolesny?

Jest to zabieg bezbolesny. Pacjent może jedynie odczuwać dyskomfort spowodowany otwarciem ust przez około 20 minut. Problemem może być również słony posmak płynu. Po zabiegu niekiedy Pacjent odczuwa również wrażenie podrażnienia dziąseł. Są to jednak krótkotrwałe odczucia, zaledwie kilkugodzinne. 

ikony z podpisami dostępnych rzeczy dla wygody pacjentów