ikona Google Plus
Główny banner gabinetu stomatologicznego MP-DentalGłówny banner gabinetu stomatologicznego MP-Dental

Stomatologia dziecięca

Kiedy pierwszy raz do dentysty?

Kiedy rodzice zauważą u dziecka pojawienie się pierwszych zębów, powinni właśnie wtedy pomyśleć o pierwszej wizycie u dentysty. Ten czas jest idealny, by powoli przyzwyczajać dziecko do podobnych wizyt i gabinetu stomatologicznego. Rodzic również oswoi się z sytuacją i otrzyma szereg wskazówek dotyczących utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej i zębów mlecznych u swoich pociech.

Ile razy w roku powinny odbywać się wizyty kontrolne?

Zęby najmłodszych Pacjentów powinny być pod stałą kontrolą lekarza dentysty, ponieważ próchnica u dzieci może rozwijać się szybciej niż u dorosłego człowieka. Mimo że zęby mleczne wypadają, ich kontrola stanowi ważny punkt w kształtowaniu się zębów stałych. Wizyty, które sprawdzają stan zębów oraz jamy ustnej, powinny odbywać się regularnie co trzy lub cztery miesiące. Wtedy zarówno lekarz, jak i rodzic będą mogli ocenić kondycję zębów dziecka i zaplanować leczenie. Regularne odwiedzanie gabinetu od najmłodszych lat może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia jamy ustnej i ograniczy zbędny stres w przyszłości.

Jak wygląda usunięcie zęba u dziecka?

Usunięcie zęba u najmłodszych Pacjentów poprzedzone jest konsultacją ze specjalistą, który dokładnie opisze przebieg zabiegu i plan leczenia oraz udzieli wskazówek dotyczących pielęgnacji jamy ustnej po zabiegu. Każdy Pacjent otrzymuje szereg informacji dotyczących całego procesu: czas trwania, skutki, cenę zabiegu. Dodatkowo Pacjent jest znieczulany bezpiecznymi środkami znieczulającymi, które gwarantują bezstresowe i bezbolesne leczenie.

Kiedy pojawiają się zęby mądrości?

Zęby mądrości, czyli inaczej ósemki, pojawiają się przeważnie między siedemnastym a dwudziestym piątym rokiem życia. Ich umiejscowienie w jamie ustnej może stwarzać wiele problemów z odpowiednim czyszczeniem, co w następstwie prowadzi do próchnicy. Problematyczny jest również proces ich pojawiania się, czyli wyrzynania. Niekiedy ósemki w ogóle się nie pojawiają, co spowodowane jest brakiem miejsca, a niekiedy pojawiają się częściowo. Czasami wyrastają całkowicie, jednak mogą być wtedy niestandardowo ułożone. Nieprawidłowo ułożone ósemki często wymagają pomocy chirurga, który wykonuje zabieg usunięcia zęba, uprzednio wykonując zdjęcie pantomograficzne, które dokładnie opisze jego lokalizację.

Czy usunięcie ósemek wiąże się z bólem?

Ból po zabiegu chirurgicznym usunięcia ósemek jest sprawą indywidualną, jednak nasi specjaliści przeprowadzają ten zabieg z niezwykłą delikatnością i precyzją tak, by Pacjent mógł odczuwać pełny komfort. Przed każdym usunięciem zęba, Pacjent otrzymuje szereg rzeczowych i wyczerpujących informacji na temat zabiegu. Skuteczne, a zarazem zmniejszające poczucie strachu znieczulenia pozwolą na bezbolesny odpoczynek na fotelu stomatologicznym.

ikony z podpisami dostępnych rzeczy dla wygody pacjentów