ikona Google Plus
Główny banner gabinetu stomatologicznego MP-DentalGłówny banner gabinetu stomatologicznego MP-Dental

Oferta usług stomatologicznych MP-DentalOrtodoncja

Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad zgryzu oraz zaburzeń szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Leczenie ortodontyczne jest skuteczne zarówno u dzieci, jak i u osób w podeszłym wieku. Nie wiek jest wyznacznikiem efektywności leczenia, ale stan zdrowotny zębów, dziąseł i przede wszystkim kości szczęk. Należy jednak pamiętać, że im później aparat zostanie założony, tym dłużej należy go nosić. Regularne dbanie o higienę jamy ustnej oraz konsultacje pod okiem naszych lekarzy specjalistów dają zamierzone efekty w postaci zdrowych dziąseł i zębów oraz prostego zgryzu.

W Gabinecie Stomatologicznym MPdental oferujemy również leczenie ortodontyczne nowoczesną metodą nakładkową Clear Aligner. Leczenie tą metodą polega modelowaniu uśmiechu i ustawianiu poszczególnych zębów za pomocą nakładek. Jest to nowoczesna cyfrowa metoda, która daje rewelacyjne efekty w bardzo krótkim czasie. Od momentu pobrania wycisków ortodontycznych pozostałe etapy przygotowania aparatu wykonywane są cyfrowo w specjalizującej się w tym pracowni. Pobrane wyciski są skanowane, następnie podlegają analizie komputerowej. Kolejnym etapem jest dokładny plan leczenia z uwidocznionym efektem końcowym i wyliczonym czasem, jaki musi upłynąć w celu osiągnięcia założonych efektów leczenia. Po zaakceptowaniu przez pacjenta planu leczenia, produkowane są nakładki metodą druku 3D. Dowiedz się więcej


Protetyka

To dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu i przywracaniu utraconych funkcji narządu żucia. Dzięki dopasowaniu koron, mostów, wkładów koronowo-korzeniowych i wszelkiego rodzaju protez zębowych, nasi lekarze są w stanie przywrócić funkcje narządu żucia oraz piękny uśmiech każdemu Pacjentowi, który zgłosi się z tym problemem. Protetyka stomatologiczna, którą proponujemy Państwu, jest ulepszana poprzez ciągłe szkolenia i rozwijana przez lata doświadczeń. Zapewniamy Państwu komfort wyboru najnowocześniejszych protez oraz gwarantujemy ich trwałość i bezpieczne warunki użytkowania.


Implantologia

Implant to obecnie najnowocześniejsza metoda odbudowy brakującego zęba. Pozwala na uzupełnienie braku jednego lub kilku zębów bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Przyczynia się również do poprawy efektu estetycznego i zakłóconego brakiem zębów narządu żucia.

Zabieg implantacji (czyli zamocowanie śruby w kości) jest wykonywany w naszym gabinecie w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny i trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Implanty są wykonywane z tytanu, który jest doskonale tolerowany przez organizm ludzki. Oznacza to, że nie jest traktowany jako ciało obce i z upływem czasu zespala się z kością, co przyczynia się do bardzo dobrego utrzymania i wytrzymania obciążeń.

Proces ten, w przypadku żuchwy, trwa ok. 3 miesięcy, a w przypadku szczęki ok. 6 miesięcy. Po upływie tego czasu nasi lekarze wykonują koronę. Przez ten okres Pacjent może użytkować tymczasowe uzupełnienie protetyczne. W przypadku bezzębia lub nielicznych pozostałych zębów również można wykorzystać implanty w celu wykonania protez o znacznie lepszym utrzymaniu.


Profilaktyka

W naszym gabinecie otrzymają Państwo szereg odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Na profilaktykę składają się zabiegi usuwania złogów nazębnych, czyli kamienia nazębnego i osadu. W celu pozbycia się nadmiaru złogów wykonujemy u naszych Pacjentów skaling z polerowaniem, który usuwa kamień oraz piaskowanie, które niweluje osad. Tym sposobem usuwają się jednocześnie przebarwienia powstałe na skutek picia kawy lub herbaty oraz palenia wyrobów tytoniowych.

Po oczyszczaniu zalecamy naszym Pacjentom wykonanie fluoryzacji w celu wzmocnienia szkliwa i poprawy odporności na próchnicę. Pełny pakiet naszych usług w zakresie profilaktyki zawiera również instruktaż higieny jamy ustnej oraz dobór odpowiednich szczoteczek, które wraz z pastą i płukanką zapewnią trwałe utrzymanie czystości jamy ustnej.

Zabieg ten powinien być przeprowadzany minimum raz na rok. Zapewni to długotrwałe efekty i będzie skutecznie zapobiegać chorobom dziąseł i przyzębia.


Stomatologia zachowawcza i estetyczna

W zakres stomatologii zachowawczej wchodzi leczenie próchnicy oraz odbudowa tkanek zęba. Leczenie zachowawcze jest szczególnie ważne, ponieważ wpływa na stan zdrowia całej jamy ustnej. Zapewniamy Państwu kompleksową pomoc w leczeniu wszelkich niepożądanych skutków próchnicy. Wszelkie ubytki zębowe są w naszym gabinecie dokładnie oczyszczane i wypełniane wysokiej jakości materiałami stomatologicznymi, które cechują się niezwykłą trwałością. Oprócz tego posiadamy specjalistyczne narzędzia, dzięki którym bez problemu niwelujemy trwałe przebarwienia i korygujemy diastemy, czyli szpary między zębami. Nasi specjaliści również zajmują się odbudowywaniem tkanek zębów po przebytych urazach i wszelkich uszkodzeniach oraz służą poradami na temat utrzymania zdrowego stanu zębów.


Stomatologia dziecięca

Doskonale wiadomo, że pierwsza wizyta dziecka u dentysty może stanowić nie lada wyzwanie dla rodzica. W naszym gabinecie takie wizyty są dla najmłodszych pacjentów przygodą, w której bez strachu uczestniczą. Nasi lekarze spokojnie i dokładnie tłumaczą dzieciom kroki swojej pracy oraz stwarzają spokojną atmosferę.

Aby całkowicie ograniczyć stres, przeprowadzamy również wizyty adaptacyjne w formie zabawy w gabinecie. To pozwala na stopniowe zapoznanie się dziecka ze sprzętem i kierunkiem działań lekarzy. Każdy nasz najmłodszy Pacjent jest nagradzany za wytrwałość i zachęcany do współpracy.

Nasi lekarze są odpowiednio przeszkoleni w zakresie stomatologii dziecięcej. Każdy rodzic jest pewien, że jego dziecko trafia pod specjalistyczną opiekę.


Chirurgia stomatologiczna

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się drobnymi zabiegami w obrębie jamy ustnej. Każdy zabieg wymaga niezwykłej precyzji, znajomości profesjonalnych technik chirurgicznych oraz indywidualnego przygotowania Pacjenta.

Nasi specjaliści wykonują nawet najbardziej skomplikowane zabiegi, m.in. usuwają zatrzymane ósemki, przeszczepiają kość czy wykonują resekcję wierzchołka, polegającą na odcięciu wierzchołka korzenia zęba z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych. Wykorzystują do tego również obraz rentgenowski, który pozwala na precyzyjne rozpoznanie problemu i zaproponowanie leczenia.

W naszym gabinecie zabiegi chirurgiczne polegają na współpracy Pacjenta i lekarza. Żeby zadbać o Państwa bezpieczeństwo po zabiegu, wystawiamy zwolnienia lekarskie. Odpoczynek jest wskazany, nawet, jeśli zabieg nie był inwazyjny i pacjent dobrze zareagował na leczenie.


Leczenie kanałowe, czyli endodoncja

W naszym gabinecie nasi specjaliści zajmują się najbardziej złożonymi problemami w leczeniu kanałowym. Każdy Pacjent przed zabiegiem zostaje poinformowany, w jaki sposób będzie przebiegał zabieg. Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów z zakażonej lub martwej miazgi, poszerzeniu ich, odkażeniu i szczelnym ich wypełnieniu na całej długości. Nasz specjalistyczny sprzęt (mikroskop, endometr, radiowizjografia, VDW gold, Morita, koferdam) pozwala na szybkie, bezstresowe i skuteczne leczenie.

Żeby dokładniej ocenić system kanałowy zęba, nasi specjaliści wykorzystują nowoczesny mikroskop, który daje możliwość wielokrotnego powiększenia obrazu. Materiały i narzędzia, które wykorzystujemy w zabiegu są pewne i niezawodne. Przed zabiegiem jest również wykonywane zdjęcie RVG: zarówno może być to pantomogram, czyli obraz całej jamy ustnej, jak i zdjęcie pojedynczego zęba.


Wybielanie

W naszym gabinecie otrzymają Państwo szansę na przywrócenie swoim zębom naturalnej bieli, która zagwarantuje hollywoodzki uśmiech i odzyskanie pewności siebie. Profesjonalne wybielanie zębów to zabieg, który sprawi, że Państwa zęby będą naturalnie bielsze niż dotychczas. Do zabiegu wykorzystujemy najbardziej zaawansowaną technologicznie metodę Beyond. Obecnie jest to najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób wybielania zębów. Używając żelu i lampy Beyond, sprawiamy, że przebarwienia znikają w ciągu jednej godziny spędzonej w gabinecie.


Periodontologia

Jest to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Głównymi przyczynami chorób dziąseł są płytka bakteryjna oraz kamień nazębny. Brak profilaktyki i higieny jamy ustnej lub jej nieprawidłowe wykonywanie może prowadzić do uszkodzenia tkanek mocujących ząb (paradontoza), a w konsekwencji do rozchwiania i utraty pozornie zdrowych zębów. W naszym gabinecie otrzymacie Państwo szereg informacji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz wskazówki, jak dokładnie pielęgnować zęby i dziąsła.


Pracownia radiologii stomatologicznej

W naszej klinice stomatologicznej oferujemy Państwu wykonanie zdjęcia pantomograficznego, zatok szczękowych, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zdjęcia punktowego. Każde zdjęcie jest nośnikiem wielu niezbędnych informacji w procesie leczenia. Zdjęcie pantomograficzne obrazuje pełne uzębienie i jego szczegółową budowę, dzięki czemu ułatwia lekarzom wybranie sposobu leczenia, a zdjęcie punktowe dokładnie opisuje stan pojedynczych zębów.

Aby mieć wykonane zdjęcie pantomograficzne wystarczy, że nasi Pacjenci umówią się na wizytę 15-minutową na konsultację. Nowoczesny cyfrowy aparat pantomograficzny CS8100 firmy Carestream zapewnia doskonałą jakość zdjęć i gwarantuje minimalną dawkę promieni RTG.

 


ikony z podpisami dostępnych rzeczy dla wygody pacjentów